Lakierowanie i Oklejanie Food Trucków

Ciekawe barwy food trucka odzwierciedlające sprzedawaną żywność to połowa sukcesu. Niezapominajmy, że szata graficzna na ciężarówce to mocna stron marketingowa naszego biznesu. Nie ważne czy sprzedajemy zapiekanki z serem czy dania mięsne, nasze auto musi się dobrze prezentować.

Dla serwisów lakierniczych zakup miernika powłok lakierowych jest podstawową kwestią. Nie chodzi tylko o komfort pracy, ale także o przekonanie klientów o możliwościach warsztatu. Pierwszym zabiegiem po przywiezieniu food trucka do warsztatu jest sprawdzenie lakieru. Żeby tego dokonać, używa się urządzenie do mierzenia lakieru.

Przez to można stwierdzić czy pojazd nadaje się do polerowania mechanicznego lub maszynowego, czy da się usunąć różne defekty wizualne, oraz czy pojazd ma jakiekolwiek fragmenty, które już były kiedyś pokrywane lakierem, bądź zastosowano na nich za bardzo agresywne sposoby korekcji. Po mierniki tego typu sięga się też w trochę odmiennych sytuacjach. Jeśli weźmiemy pod uwagę zróżnicowanie twardości lakieru, okaże się, że trzeba zastosować do nich odmienne metody polerowania. Jeśli któryś lakier jest miękki, trzeba wtedy używać inne typy czyszczenia.

Jak więc można zauważyć, urządzenie takie jak miernik ultradźwiękowy jest wyjątkowo przydatne w każdym serwisie. Należy też mieć wiedzę. jak  prawidłowo go używać. Właściwe jest zaznaczenie jednego  punktu do prowadzenia pomiarów i zachowanie go przy mierzeniu wielkości powłoki lakieru przed zabiegami i później. Mierniki muszą jednak być dobrze skalibrowane, co jakiś czas trzeba więc kontrolować, czy się nie rozkalibrowały. Używa się do tego specjalne płytki, jakie najczęściej sprzedawane są w zestawie z miernikiem.

W serwisie może przydać się też pistolet do metalizacji. Proces metalizacji pozwala zabezpieczyć pewne fragmenty przed działaniem czynników atmosferycznych przez okrycie ich warstwą dostosowanego metalu. Jest to dobry sposób na ochronę tych elementów, które wyjątkowo są narażone na szkody i chociaż zwykle używa się tej metody w odmiennych przypadkach, to jednak ostatnio serwisy samochodowe nierzadko oferują tą usługę, poddając metalizacji soczewki, lusterka, lub pozostałe elementy i akcesoria. Kiedy więc uzyskamy informację, że któryś serwis ma tego typu usługę, być może warto z tego w ramach profilaktyki skorzystać, a samochód będzie dłuższy czas prezentował się jak nowy.